Yükleniyor...
Alt Kategoriler

Hyalüronik Asit Nedir?

Hyalüronik Asit Serum

“Hyalüronik asit nedir?” sorusu herkes tarafından sorulan merak edilen canlı, neme doymuş bir cilde geçişin başlangıcını ihtiva eder. Okunuşu, ifade edilişi bizi biraz zorlayan bu formülün bir o kadar hızlı ve sağlıklı etkisi sizi ona hayran bırakacak!

Skin Atelier olarak sizinle bu mucizevi içeriği paylaşmaktan memnuniyet duyarız!

Hyalüronik Asit nedir?

Hyalüronik asit; vücudumuzun cilt hücrelerini korumak, hücrelerimizde nem dengesini sağlamak için doğal olarak ürettiği moleküler bir yapıdır. Formül yapısı itibariyle bağlayıcı özellikte olup cildimize doğal bir nem sağlamaktadır. Cildimizde kolajen üretimini destekleyen temel yapı taşı olan Hyalüronik asitin bize sunduğu avantajlardan bir diğeri ise su tutma özelliğiyle uzun saatler geçmesine rağmen cildin nem oranını dengede tutması olacaktır. Çok düşük miktarda, örneğin 1 gr molekülün 6 litre su tutma özelliği olduğu bilinmektedir.

Cilt bakımı dendiğinde gözlerimizi kullanacağımız ürünlerin içeriğinden alamayız. Bunun nedeni cildimiz için her daim en sağlıklı, en etkili formülleri uygulamaktır. Hyalüronik asit araştırdığımız bu içeriklerde ihtiyacımız olacak formül bileşenini sizlere sunmaktadır.

Cildimiz doğal üretimleri ile bir nem bombası olması gerekirken neden hala nemlendirilmeye ihtiyaç duyar?

Sağlıklı bir cilt, yüksek su oranıyla canlılığı, esnekliği ve parlaklığı ile dikkat çekecektir! Ancak bazen hücrelerimizin ihtiyacı olan nemi sağlayan Hyalüronik asit birtakım nedenlerden dolayı vücudumuzdaki depolarını boşaltmaya ve yeteri kadar üretememeye başlar. Bu durumun nedenleri iki farklı grupta karşımıza çıkmaktadır. Biyolojik ve çevresel. Biyolojik faktörlere birde çevresel faktörler etkisini gösterdiğinde cildimizin yaş alma süreci doğal sürecin dışına çıkabilmektedir.

Skin Atelier olarak Hyalüronik Asit depolarımızın azalmasına neden olabilecek bazı örnekleri sizler için derledik.

 • Yaş alma
 • Stres
 • Sigara kullanımı
 • Yetersiz beslenme
 • Yetersiz su tüketimi
 • Hava kirliliği
 • Sert Hava Koşulları (Sıcak-Soğuk)
 • Genetik faktörler

Hyalüronik Asitin Cildimize Etkileri

Hyalüronik asit serum cilde faydaları maddeler ile ifade edilmiştir. Bu maddeler;

 •  İçeriğinde Hyalüronik asit bileşeni bulunan cilt bakım ürünleri cildimizin nem depolarını destekleyerek cilt parlaklığını artırır.
 •  Cildimizde biyolojik ve çevresel faktörlerle yaş almaya bağlı olarak oluşabilecek çizgileri, pürüzsüzleştirerek dinç bir görünüm sunar
 •  Su bazlı yapısıyla hyalüronik asit her cilt tipinde uygulanabilir olup, akneli-yağlı cilt tipleri için özellikle tercih edilmesi uygun olan nemlendirme formülüdür.
 •  Bileşeni ile doku onarımı gerçekleştirerek, cildin elastikiyeti korur.
 •  Vücudumuza güç, esneklik, sağlamlık veren kolajen proteininin üretimini destekler.
 •  Cildi dolgunlaştırarak daha ışıltılı bir görünüm sağlar.

Hyalüronik asit bileşenini kullanmayı planladığınız ürünleri ararken elbette birçok noktaya dikkat etmeniz gerekmektedir. Yukarıdaki etkileri cildinizde deneyimlemek için tüm bileşenleriyle bütün oluşturan ürünleri tercih etmeniz gerekecektir. Cildimize uygun olmayan ürünleri kullanmak uzun vadede daha farklı kaygılara da yol açması nedeniyle kimi zaman uzman bir görüş ihtiyacı da doğurabilmektedir. Cilt hasarına yol açmadan sağlıklı bir cilt bakımına ulaşmak istediğiniz her an ve her zaman Skin Atelier yanınızda.

Skin Atelier Hyal Serum 3.6 Serum cildinizin ihtiyacı olan canlılığı, doğallığı ve parlaklığı sizlere sunmaktadır!

Skin Atelier Hyal Serum Nedir?

Cildimiz bazen ona parlaklığını, canlılığını, kolajenini sağlayan Hyalüronik asit desteğine ihtiyaç duyacaktır. Ona sağlayacağımız bu bakım noktasında oldukça hassa davranarak araştırmalar yapıyor olmak oldukça doğal bir süreçtir. Skin Atelier olarak cildinize en az sizin kadar değer veriyor bu araştırmalarınıza cevap olacak bir marka olmaya devam ediyoruz!

Skin Atelier Hyal Serum, Hyalüronik asit 3.6 kDA moleküler yapısıyla yüksek oranda cilde nüfuz ederek muadil ürünlerden açık ara öndedir. Hyal, içeriğindeki hyalüronik asit ve pro-vitamin B5 (pantenol) ile cildin nem rezervlerini maksimum seviyeye ulaştırır. Su bazlı yapısı ile tüm cilt tipleri için uygun olup siyah nokta oluşturmayan, akneli ve yağlı ciltler için ultra hafif nemlendirici bir üründür.

Hyal 3.6 Serum ile her daim canlı, parlak güne hazır bir cilt!

Yükleniyor...