Cilt Serumları Ne İşe Yarar? 
Cilt Serumları Ne İşe Yarar? 
31.10.2023 12:28
Cilt serumları ne işe yarar? Cildimiz biyolojik ve çevresel faktörler tarafından oldukça yıpranır. Cilt bakımını günlük, haftalık ve aylık bir rutine tabii tutularak yapılması ile cilt üzerindeki elastikiyet dengesi, nem dengesi ve kırışıklık gibi kaygılarının önüne geçmesine yardımcı olur. Cilt serumları da kaygıya yönelik etkiye sahip olan cilt bakımı rutinlerinin vazgeçilmezidir. 
Burundaki gözenekler için 4 bileşen! 
Burundaki gözenekler için 4 bileşen! 
31.10.2023 12:25
Yüzümüz de en ön planda duran uzvumuz burnumuzdur, bu nedenle burundaki gözenekler için 4 bileşen ile gözenekler küçültülüp yok edilmesi için kadın erkek fark etmeksizin çaba sarf eder. Birçok yol deneyip sonuç alamayan birçok kişi burun gözeneklerini azaltmak ve yok etmek için ne kullanması gerektiğini bu kaygılarından nasıl kurtulabileceklerini araştırmaktadır. Cildimiz en çok dikkat edip önemsediğimiz bakımını eksik etmediğimiz vücudumuzun örtüsüdür.  
Yeşil Çayın Cilde Etkisi
Yeşil Çayın Cilde Etkisi
31.10.2023 12:23
Yeşil çayın cilde etkisi tıpkı genel vücut üzerindeki etkilerinde olduğu gibi pek çok kişinin merak konusu olmaktadır. Son yıllarda pek çok yararlı bileşen dermokozmetik ürünlerin benzersiz bileşenlerini oluşturmaktadır. Daha önceki yıllarda çoğunlukla kimyasal ürünlerin var olması tüketim kültürünün değişmesi ile çok daha farklı formlarda karşımıza çıkmalarına yol açmıştır. Bu değişim elbette tüketici odaklı ve tüketici faydası temel alınarak oluşmuş bir değişim olmaktadır. Elbette bununla beraber oluşan markalar tüketici odaklı olmakla beraber cilt yapılarının faydalarını baz alarak benzersiz ürünler ortaya koymayı başarmıştır. Skin Atelier bileşenleri ile sektörde hızla büyüyen birçok cilt bakım merkezinin ve kişilerin tercih ettiği marka olmayı başarmıştır.
Nazik Cilt Bakımı; Köpük Temizleyici
Nazik Cilt Bakımı; Köpük Temizleyici
31.10.2023 12:21
Nazik cilt bakımı; köpük temizleyici özel formülü ve etkin yapısı ile Skin Atelier’de. Son yıllarda pek çok marka binlerce farklı formlarda cilt temizliği ürünlerin ortaya çıkarmaktadır. Kimisi minik partiküllere sahipken kimisi jel formunda olan cilt bakımı ürünleri arasında doğru seçim ile cildin daha canlı, parlak görünümü korunmaktadır. Ancak bu noktada pek çok önemli nokta bulunmaktadır. Cilt partiküllü temizleyicilerin etkisi ile minik çiziklere sahip olabilir. Diğer taraftan bu çizikler daha farklı cilt kaygılarına yol açmaktadır. Bu nedenle özellikle hassas ciltlerin uzak durması gereken cilt bakım ürünleri arasında yer almaktadır.
Kafein ve Göz Altı Torbaları!
Kafein ve Göz Altı Torbaları!
31.10.2023 12:19
Kafein ve göz altı torbaları arasında cilt bakımı noktasında oldukça harika bir ortaklık bulunmaktadır. Skin Atelier formülünde saklı olan bu bileşenin detayları ise yazımızda! Kahve tüketimi son yıllarda oldukça artan binlerce türde kahve lezzetinin tüketicilerle buluştuğu bugünlerde kimi zaman kahve tüketiminin çok çok üstüne çıkıldığı gibi aynı zamanda bu tüketim farklı yan içeriklerle de bambaşka bir lezzet halini alabiliyor. Kimi zaman kremalı kimi zaman aromalı kimi zaman ise şeker ve sütün buluştuğu bu kahvelerin yoğun tüketiminin ise elbette cilt üzerinde yadsınamaz etkileri olmaktadır.
AHA-BHA Nedir? 
AHA-BHA Nedir? 
31.10.2023 12:17
“AHA BHA nedir?” sorusu son yıllarda yeni cilt bakım trendlerinin arasında yer almaktadır. Cilt bakımında her geçen yıl değişen dinamikler arasında yer alan cilt asitleri kullanımı epey benimsenerek daha minimal bir bakım sürecini de beraberinde getirmiştir. “Minimal bakım nedir?” denildiğinde akla gelen en önemli değişken; içerikler olmaktadır. Temiz içerikler, doğa dostu bileşenler ve diğer taraftan cilt kaygısına yönelik doğrudan hazırlanmış ve herhangi bir şekilde ekstra cilt için herhangi bir fayda sağlamayan bileşenlerden arınmış içerikler olmaktadır.
BHA Asitleri Faydaları Nelerdir?
BHA Asitleri Faydaları Nelerdir?
31.10.2023 12:15
“BHA asitleri faydaları nelerdir?” konusu pek çok kişi tarafından merak edilen bakım tüyoları arasında yer almaktadır. Bunun en önemli nedeni son yıllarda karşımıza çıkan cilt bakımı süreçlerinde olan değişimler olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu değişimler cilde uygulanan bakım aşamalarında daha minimal ve doğrudan etki edecek daha sade ancak daha doğal içerikler olarak karşımıza çıkmaktadır. Skin Atelier özel bileşenleri ile cilt bakımında yerli devrim gerçekleştirerek gerek trendleri yakalarken diğer taraftan her daim danışanların cilt yapısına uygun sade ancak bir o kadar da etkili içerikleri ile oldukça sık tercih edilir olmuştur. Bu noktada son yıllarda ön plana çıkan asit bakımları arasında yer alan aha bha pha asit bakımlarından faydalandığı pek çok içeriği ile de henüz trend olan bu yeniliklere yıllar öncesinde adım atmıştır.
Menopoz Döneminde “Cilt”
Menopoz Döneminde “Cilt”
31.10.2023 12:13
Yeni olana merhaba! Menopoz döneminde cilt tıpkı vücudun bütününde olduğu gibi değişime uğramaktadır. Bu değişimlerin hepsi yaşamın en özel parçalarını oluşturmaktadır. Elbette kimi zaman günlük yaşamı olumsuz etkileyen etkileri de yadsınamaz şekilde kendisini gösterebilmektedir. Diğer yandan hormonal süreçleri barındıran bu döneme çevresel faktörlerin etkisi de oldukça fazladır. Özellikle bu dönemde çevresel faktörlerin önüne geçmek, cilde olan etkilerini en aza indirmek oldukça önemli olacaktır. Unutmamak gerekir ki tıpkı regl olarak değişen beden aynı şekilde menopoz ile değişim yaşamaktadır.
Nemlendirici Krem Nasıl Seçilir?
Nemlendirici Krem Nasıl Seçilir?
31.10.2023 12:12
Cildin en önemli ihtiyacı olan nemlendirici krem nasıl seçilir? Bu kremlerin uygulaması nasıl yapılmaktadır. Cilt tipine ve cilt kaygısına uygun kremlerin içerikleri nasıl olmalıdır? Skin Atelier uzmanları sizler için seçimleri ve önerileri içeren bu yazısında ayrıca kaygılar için nasıl içerikler tercih edilmesi ve uygulaması nasıl yapılması gerektiği hakkında bilgileri sizlerle paylaştı!
Cilde E Vitamini Mucizesi
Cilde E Vitamini Mucizesi
31.10.2023 12:10
“Skin Atelier özel formülleri ile cilde e vitamini mucizesi!” Yaşamın pek çok alanında yer alan vitaminlerin etkisi herkes tarafından oldukça bilinir ve tercih edilir bir hal almıştır. Kullanılan bu vitaminlerin günlük yaşamda yeri ise oldukça önemlidir. Vitaminler sebzelerde, meyvelerde, tükettiğimiz gıdalarda bulunmakla beraber kimisini güneşten de almaktayız. Bu vitamin ve minerallerin vücudumuzdaki rolü oldukça büyüktür. Her şeyden önce vücuda enerji veren etkilerinin yanı sıra; hücrelerin daha iyi çalışmasını, vücudun daha genç, sağlıklı ve dinç kalmasını sağlamaktadır.
7 Cilt Kuruluğu Nedeni!
7 Cilt Kuruluğu Nedeni!
31.10.2023 12:08
Skin Atelier uzmanları cildinizin altında yatan 7 cilt kuruluğu nedenini açıklıyor! Cilt doğal, canlı ve aydınlık bir yapıya sahip olan dengeli bir formdadır. Zaman içerisinde birçok çevresel veya biyolojik faktörün etkisi ile bu cilt yapısında değişiklikler oluşmaktadır. Örneğin hormonal dengenin bozulduğu veya yoğun değişikliğe uğradığı dönemler, birtakım tedavilerin yan etkileri veya yoğun güneşe, kuru havaya maruz kalmak gibi pek çok neden cildin yapısında değişikliklere sebep olur. Bunlarla beraber aynı zamanda cildin sebum dengesinde bozulmalarda ciltte yağlanmaya, cilt kuruluklarına sebebiyet vermektedir.
Cilt Bariyeri Nasıl Güçlenir?
Cilt Bariyeri Nasıl Güçlenir?
31.10.2023 12:06
Cilt bariyeri nasıl güçlenir sorusu; cildinde birçok kaygı yaşayan ve bunların önüne geçmek isteye n kişiler tarafından oldukça merak edilen bir konu olmaktadır. Cilt pek çok duruma karşı hızlı reaksiyon gösteren bir yapıya sahiptir. Bu nedenle cilt bakımları özenle ve büyük bir hassasiyetle yapılmalıdır. Uzman görüşü ve profesyonel cilt bakım uygulamalarının bu noktada oldukça önemi olmakla beraber cilt kaygılarına yönelik olarak uzmanların ev devam ürünleri konusundaki yönlendirmeleri; ne tür içeriklerin cilde fayda sağlayacağı hakkındaki bilgilendirmeleri oldukça önemli olacaktır.
Cilt Elastikiyeti Nasıl Artırılır?
Cilt Elastikiyeti Nasıl Artırılır?
31.10.2023 12:04
Cilt yapısında yaşanan değişiklikler sonucunda oluşan ve sıklıkla merak edilen “Cilt elastikiyeti nasıl artırılır?” konusunu sizler için açıkladık. Yaşamın içerisinde bireyler doğarlar ve büyürler. Bu büyüme süreçlerinde elbette birtakım fiziksel değişiklikler meydana gelmektedir. Ancak bu fiziksel değişimler çevresel veya biyolojik faktörlere bağlı olarak daha hızlı meydana gelebilir. Bu hızlı değişimleri erkenden fark etmek erkenden harekete geçmek için oldukça önemli olmaktadır.
Yaz Aylarında Cilt Bakımı
Yaz Aylarında Cilt Bakımı
31.10.2023 12:01
Cilt bakımı her mevsim değişmekle beraber yaz aylarında cilt bakımı diğer mevsimlerde olduğu gibi farklılıklar içermektedir. Tıpkı makyaj malzemelerinde yaşanan yaz ayları değişiklikleri gibi. Cilt için bakım yapmak cildin ihtiyacı olan besinlerle beslenmesi olmakla beraber cildin derinlemesine arınması, toksinlerden uzaklaştırılmasını da kapsamaktadır. Bakım süreçlerindeki oluşabilecek değişimlerin çoğunluğu çevresel faktörlerle alakalı olmakla beraber biyolojik faktörler de süreçleri etkilemektedir.
Cilt Toniği Nedir? 
Cilt Toniği Nedir? 
31.10.2023 11:59
Sağlıklı ışıl ışıl bir cilde sahip olurken “Cilt toniği nedir?” veya ne işe yarar sorularının cevaplarını  bilmek en doğru seçimlere giderken oldukça önemli olacaktır. Her cilt birbirinden farklı özelliklere  sahiptir. Bu farklılıklar elbette farklı cilt bakım ihtiyaçlarını da beraberinde getirecektir. Ayrıca cilt yıl içerisinde ve yaşam döngüsünde stabil kalmayan sürekli değişiklikler yaşayan bir yapıya sahiptir.
Akne-Sivilce Neden Oluşur? 
Akne-Sivilce Neden Oluşur? 
31.10.2023 11:56
Akne-sivilce oldukça yaygın cilt kaygılarından olup “Akne-Sivilce Neden Oluşur?” sorusunu da  beraberinde getirerek çözümler aranmaktadır. Vücudumuzun çeşitli noktalarında oluşumları  gözlenebilir, örneğin, yüz, omuzlar, sırt ve kollar yaygın olan bölgeler arasında yer alır. Bu cilt  kaygıları kıl köklerinin yağ hücreleri ve ölü deri hücreleri ile tıkanmasından kaynaklanarak ortaya  çıkan cilt sorunlarından biridir.
Çay Ağacı Yağı Faydaları
Çay Ağacı Yağı Faydaları
31.10.2023 11:54
Çay ağacı yağı faydaları ile doğadan gelen güzellik Skin Atelier bileşenlerinde! Cilt bakımı söz konusu olduğunda mutlaka doğanın sunduğu çözümleri rutinlere eklemek harika bir  çözüm olmaktadır. Cilt bakımı süreçlerinde cilt yapısı oldukça önemli bir rol oynamaktadır. Cilde  ihtiyacı olan bakımı sağlayarak daha parlak, canlı ve doğal cilt görünümünü elde etmek oldukça kolay  olacaktır.
Kuru Cilt Bakımı 
Kuru Cilt Bakımı 
31.10.2023 11:53
Kuru cilt bakımı, tıpkı diğer cilt tiplerinde olduğu gibi ayrı özel süreçleri beraberinde  getirmektedir. Cilt bakımı bütünsel bir süreçtir. Yaşamın en özel parçalarından birisini  oluşturmaktadır. Her şeyden önce en kıymetli olan elbisemiz olan cildimizin sağlığı günlük  yaşama, duygulara ve kişisel ruh hallerine yansımaktadır. Bu yansımaların olumlu bir şekilde  seyretmesi cilt bakım süreçlerinin yaşamın bir parçası olması ile oldukça alakalıdır.
Salisilik Asit Nedir?
Salisilik Asit Nedir?
31.10.2023 10:54
“Salisilik asit nedir?” gibi birçok bileşen artık oldukça merak edilmektedir. Bunun en önemli  nedenlerinden birisi elbette günümüzde cilt bakımı söz konusu olduğundan farkındalık bilinci ile her  ürünün içeriğine bileşenine bakar olmaktan kaynaklanmaktadır. Bu şekilde cilt en doğru şekilde  beslenir ve ihtiyacı olan destek cilde sağlanmış olur. Cilt bakımı sürecinde kullanılacak tüm ürünlerin  bileşenleri mutlaka detaylıca incelenmelidir.
Yağlı Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?
Yağlı Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?
31.10.2023 10:51
“Yağlı cilt bakımı nasıl yapılır?” konusu, cilt bakımı söz konusu olduğunda en önemli konu cildin yapısı  olmaktadır. Cilt bakımı süreçlerinde en önemli aşama cildi tanımak, cildin ihtiyaçlarını belirlemek ve  cilde en uygun içeriklerle cildi beslemek olacaktır. Cilde uygulanan tüm bakım süreçlerinde cildi  tanımak; cilt tipini anlamak oldukça önemlidir. Aksi halde cilt kaygıları artırılabilir, başka kaygılara yol  açabilir.
Yükleniyor...