Yağlı Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

Yağlı Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?
“Yağlı cilt bakımı nasıl yapılır?” konusu, cilt bakımı söz konusu olduğunda en önemli konu cildin yapısı  olmaktadır. Cilt bakımı süreçlerinde en önemli aşama cildi tanımak, cildin ihtiyaçlarını belirlemek ve  cilde en uygun içeriklerle cildi beslemek olacaktır. Cilde uygulanan tüm bakım süreçlerinde cildi  tanımak; cilt tipini anlamak oldukça önemlidir. Aksi halde cilt kaygıları artırılabilir, başka kaygılara yol  açabilir.

“Yağlı cilt bakımı nasıl yapılır?” konusu, cilt bakımı söz konusu olduğunda en önemli konu cildin yapısı  olmaktadır. Cilt bakımı süreçlerinde en önemli aşama cildi tanımak, cildin ihtiyaçlarını belirlemek ve  cilde en uygun içeriklerle cildi beslemek olacaktır. Cilde uygulanan tüm bakım süreçlerinde cildi  tanımak; cilt tipini anlamak oldukça önemlidir. Aksi halde cilt kaygıları artırılabilir, başka kaygılara yol  açabilir. Cildi tanıma aşamasının ardından en önemli adım ise cilt tipine uygun olacak şekilde  ürünlerin belirlenmesi, içeriklerin detaylıca araştırılması olacaktır. İçeriklerin cilt tipine uygun olması  ilerleyen vadede etkili ve kalıcı sonuçlar almak ve ihtiyacı olan besinleri cilde sunmak için oldukça  önemlidir. Ayrıca tüm bu süreçler belirle aşamalardan oluşmaktadır. Cilt bakımı bir günlük olmayan  yaşama yayılması gereken bir süreçtir. Ancak bu şekilde yapılan bakımın etkileri ciltte  gözlemlenebilir. Bunlara ek olarak uzmanlardan düzenli olarak alınacak cilt tedavileri, cilt bakım  uygulamaları ise cildi sıfırlayarak; cildin yenilenmesine katkı sağlayacaktır. 

Skin Atelier tüm cilt tiplerine uygun içeriklerde olan ürünleri ve özel formülleri ile cildi aydınlatır,  dengeler ve yeniler! 

Yağlı Cilt Bakımı 

Yağlı cilt tipi yapısı itibariyle sebum fazlası olan cilt yapılarını ifade etmektedir. Bunun anlamı cildin  sürekli olarak kendisini koruma altına alma gayesiyle sebum salgılamasıdır. Cildin sebum dengesi  oldukça hızlı bir şekilde değişkenlik gösterebilmektedir. Birçok çevresel veya biyolojik faktörlere bağlı  olabilmektedir. Cildin ayrıca yağ üretmesinin en önemli ve şaşırtıcı nedeni sağlıkla nemlenmemiş  olmasıdır. Evet yağlı ciltlerin nem dengesinin en doğru bileşenlerle korunması fazla sebum üretiminin  de önüne geçecektir. Ancak cilde yeterli bakım sağlanmazsa cilt daha fazla sebum üretmeye devam  ederek pek çok akne, sivilce, komedon vb cilt kaygılarını üretecektir. Bunun en temel nedeni ise  cildin salgılamaya başladığı sebumun cilt yüzeyinde bulunan; ölü deri, toksinler ve kirler ile beraber  gözeneklerde tıkanma yapması ve bu tıkanmanın ilerleyen süreçlerde farklı şekillerde kaygıları ortaya  çıkarmasından kaynaklanmaktadır. Bu noktada en önemli aşama yağlı ciltler için cilt temizliği olmaktadır.  

Yağlı Ciltler İçin Bakım Ürünleri 

Yağlı bir yapıya sahip cildin en dikkat çeken özelliği her türlü çevresel veya biyolojik faktöre karşın  kendisini korumaya alarak yoğun şekilde sebum salgılamasıdır. Bu sebum salgılama cilde bariyer  oluştururken aynı zamanda başka kaygılara da yol açmaktadır. Yağlı yapıya sahip ciltlerin kaygılardan  korunmak için pek çok yöntem uygulaması yapması mümkündür. Mutlaka uzman ellerden alacağı cilt  uygulamaları, cilt bakımlarına ek olarak ev devam ürünleri kullanarak bakım süreçleri bütünsel olarak  etki sağlar. Yağlı ciltler için öneriler arasında en önemli nokta kullanılacak her bir ürünün içeriği  olacaktır. Yağsız ürünler tercih etmekle beraber su bazlı, mineral bazlı ürünler tercih etmek de  mümkün olacaktır. 

1-Yağlı ciltler için nemlendirici;

akla ilk gelen seçenek yağsız yüz nemlendirici olacaktır. Yağlı ciltler  için en iyi nemlendirici içeriği itibariyle gözenekleri sıkılaştıracak, cilt üzerinde antiseptik özelliği sahip  bir yapıda olması ve yağı dengelemesi önemli olacaktır. Skin Atelier Sebo Oil Control Cream ile yağlı  cilt nemlendirici krem olarak harika bir içerik sunmaktadır! 

2- Yağlı cilt serumu;

 cildin beslenmesi, sıkılaştırması, akne sivilce lekeleri ile mücadele etmesi  mutlaka kullanılmalıdır. Hyaluronik asit, niacinamide, salisilik asit vazgeçilmek içeriklerdir!

3- Yağlı cilt için maske;

maske noktasında oldukça dikkatli seçimler yapılmalıdır. Cildin daha fazla kaygı  üretmemesi dengelenmesi, sıfırlanması ve yenilenmesi için yağlı ciltler için kil maskesi seçimleri  yapılabilmektedir. Bu noktada Bento Powder senin yanında ! 

"Yağlı cilt bakımı nasıl yapılır?" sorusunu bloğumuzda detaylı bir şekilde açıkladık.

Skin Atelier ile cildin dengeli canlı ve doğal! 

Yükleniyor...