Nemlendirici Krem Kullanmanın Faydaları

Nemlendirici Krem Kullanmanın Faydaları
Nemlendirici krem kullanmanın faydaları bu blog yazımızda sizlerle!  Pek çok cilt yapısı, cilt kaygısı bulunmaktadır. Aynı şekilde binlerce bakım ürünü de bu kaygılar için  üretilmektedir. Bu bakım ürünleri arasında oldukça büyük bir rolü her cilt tipi için ve cilt kaygısı için  üstlenen en önemli parçalardan birisi nemlendirici krem olmaktadır.

Nemlendirici krem kullanmanın faydaları bu blog yazımızda sizlerle! 

Pek çok cilt yapısı, cilt kaygısı bulunmaktadır. Aynı şekilde binlerce bakım ürünü de bu kaygılar için  üretilmektedir. Bu bakım ürünleri arasında oldukça büyük bir rolü her cilt tipi için ve cilt kaygısı için  üstlenen en önemli parçalardan birisi nemlendirici krem olmaktadır. Nemlendiricileri bu kadar  önemli yapan durum nedir? Neden cildimiz hali hazırda sebum yapısına sahipken cilt  nemlendirilmeye ihtiyaç duyar?  

Cilt bakım aşamalarından birisi olan cildin nemlenmesi cilt için oldukça önemli bir aşamayı  oluşturmaktadır. Üstelik cilt yapısı nasıl olursa olsun! Bunun pek çok nedeni bulunmaktadır. Cilt yaş aldıkça ve yaşam döngüsünde ilerledikçe yüzlerce faktöre maruz kalmaktadır. Bunlar çevresel ve  biyolojik olarak değişkenlik göstermektedir. Bu çevresel ve biyolojik faktörler cildin yapısını  değiştirmekte; normal yapıdan farklı yapılara dönüşmekle beraber birçok cilt kaygısını da  beraberinde getirmektedir. Örneğin normal cilt yapısından zamanla cilt yağlı bir yapıya  dönüşebilmekle beraber, kuru bir yapıya da bürünebilir. Tüm bunların altında yatan sebepler  birbirinden farklı olmakla beraber cildi tanımak, ihtiyaçlarını bilmek oldukça önemli olacaktır. Böylece  cilt tekrar doğal görünümlerine kavuşabilir kaygılar yok olabilir! 

Skin Atelier cilt yapılarına uygun en iyi yüz nemlendirici kremleri ile sizlerin yanında!

Nemlendirici Yüz Kremi 

Nemlendirici krem nedir? Faydalarına geçmeden önce bu denli önemli olan bu kremin yapılarına bir  göz atalım! Kelime anlamı itibariyle de nem kazandıran, koruyan, yumuşatan kremleri  oluşturmaktadır. Her cilt tipi için oldukça önemlidir. Sebum cildin doğal nem yapısını  oluşturmaktadır. Ancak kimi zaman sebum dengesi bozulmakla beraber yetersiz korumaya veya aşırı  yağlanmaya yol açabilmektedir. Sebum dengesini de korumak cildi sağlıkla nemlendirken, bakım  sağlamak ise bu kremlerin görevi olmaktadır. 

Her krem cilt için uygun mudur? 

Maalesef hayır. Cilt yapılarının iyi tanınması, ihtiyaçlarının belirlenmesi ve buna göre içeriklerin tercih  edilmesi ile cilt için en iyi nemlendirici seçilmiş olacaktır. Bu noktada dikkat edilmesi gereken ilk  nokta cilt yapıları olacaktır! 

Nemlendirici Kullanmanın Faydaları 

  1.  Cilde ihtiyacı olan nemi sağlar. 
  2.  Cildi çevresel faktörlere karşı korur. 
  3.  Cildin erken yaş almasını önler. 
  4.  Cilt lekelerine iyi gelir. 
  5.  Cildi yeniler ve tazeler. 
  6.  Cilt kaygılarının önüne geçer. 
  7.  Cildi aydınlatır, canlandırır ve genç bir görünüme kavuşturur. 

Bu ve çok daha fazlası en doğru şekilde seçilmiş bileşenleri ile cildi en şekilde besleyecek yüz  nemlendirici krem seçimiyle sağlanacaktır. Bu noktada cilt yapılarına uygun bileşenler, ciltte var olan  veya cildin meyilli olduğu kaygıların da önüne geçecektir. Nemlendirici krem kullanmanın faydaları cilt üzerindeki etkileri oldukça fazladır.

Kuru ciltler için nemlendirici; nem kazandırma ve cildi çevresel faktörlere karşı koruma yönüyle  hyaluronik asit bileşenlerine sahip daha uzun süre nemli tutabilen krem veya serumlar olmalıdır.  Ayrıca C Vitamini Serumu kullanımı da bu cilt yapısına ihtiyacı olan besini sağlayacaktır. 

Yağlı ciltler için nemlendirici;

su bazlı nemlendirici veya yağsız nemlendirici tercihleri ile beraber  salisilik asit bileşenine sahip krem ve serumlar cildi nemlendirirken sıkılaştıracak ve dengeleyecektir!

Hassas ciltler için nemlendirici;

formülleri ile uzun süre cilt yüzeyinde bariyer oluşturabilen, cilt  bariyerini güçlendiren ve nem dengesini en iyi şekilde sağlayan kremler tercih edilmelidir. Ayrıca  hassas ciltler cilt tahrişleri için de etkili içeriklere sahip kremler tercih etmelidir.  Skin Atelier hassas ciltlere Help Derm Cure öneriyor! 

Sivilceli ciltler için nemlendirici;

krem tercihlerinde gözenek sıkılaştıran, sebumu dengeleyen  ürünlerle beraber; tonik ve serum kullanımı da sağlanmalıdır! 

Yüz bölgesinin en hassas alanı göz çevresi olmaktadır. Bu çevrenin diğer alanlarda kullanılan  kremlerden farklı içeriklere sahip besleyici bileşenlere ihtiyacı vardır. Bu nedenle göz çevresi  nemlendirme veya göz altı nemlendirme noktasında mutlaka ayrı olarak göz çevresi kaygılarına  uygun göz çevresi kremi tercih edilmelidir. 

Skin Atelier ile cildiniz neme doyacak!

Yükleniyor...