Cilt Serumları Ne İşe Yarar? 
Cilt Serumları Ne İşe Yarar? 
31.10.2023 12:28
Cilt serumları ne işe yarar? Cildimiz biyolojik ve çevresel faktörler tarafından oldukça yıpranır. Cilt bakımını günlük, haftalık ve aylık bir rutine tabii tutularak yapılması ile cilt üzerindeki elastikiyet dengesi, nem dengesi ve kırışıklık gibi kaygılarının önüne geçmesine yardımcı olur. Cilt serumları da kaygıya yönelik etkiye sahip olan cilt bakımı rutinlerinin vazgeçilmezidir. 
Menopoz Döneminde “Cilt”
Menopoz Döneminde “Cilt”
31.10.2023 12:13
Yeni olana merhaba! Menopoz döneminde cilt tıpkı vücudun bütününde olduğu gibi değişime uğramaktadır. Bu değişimlerin hepsi yaşamın en özel parçalarını oluşturmaktadır. Elbette kimi zaman günlük yaşamı olumsuz etkileyen etkileri de yadsınamaz şekilde kendisini gösterebilmektedir. Diğer yandan hormonal süreçleri barındıran bu döneme çevresel faktörlerin etkisi de oldukça fazladır. Özellikle bu dönemde çevresel faktörlerin önüne geçmek, cilde olan etkilerini en aza indirmek oldukça önemli olacaktır. Unutmamak gerekir ki tıpkı regl olarak değişen beden aynı şekilde menopoz ile değişim yaşamaktadır.
Akne-Sivilce Neden Oluşur? 
Akne-Sivilce Neden Oluşur? 
31.10.2023 11:56
Akne-sivilce oldukça yaygın cilt kaygılarından olup “Akne-Sivilce Neden Oluşur?” sorusunu da  beraberinde getirerek çözümler aranmaktadır. Vücudumuzun çeşitli noktalarında oluşumları  gözlenebilir, örneğin, yüz, omuzlar, sırt ve kollar yaygın olan bölgeler arasında yer alır. Bu cilt  kaygıları kıl köklerinin yağ hücreleri ve ölü deri hücreleri ile tıkanmasından kaynaklanarak ortaya  çıkan cilt sorunlarından biridir.
Suyun Cilde Faydaları
Suyun Cilde Faydaları
31.10.2023 10:37
Skin Atelier cildin temel besin kaynaklarından birisi olan “Suyun Cilde Faydaları”’nı vurguladı. Cilt bakımı cildin sağlığı için oldukça önemli pek çok aşaması olan bütünsel bir süreçtir. Cilde  uygulanacak her bakım protokolü veya cilt bakım ürünleri cildin daha sağlıklı, sıkı ve canlı  görünmesini hedeflemektedir. Bu noktada seçilecek her cilt ürünü oldukça önemli olmaktadır.
Göz Altı Morlukları
Göz Altı Morlukları
31.10.2023 09:53
İletişim gözlerimizde başlar! Kimi zaman ışıl ışıl kimi zaman ruh halimizin aksine koyu halkalarla çerçevelenen gözlerimizde ki bu değişim neden olur? Koyu halkalar bize neler anlatmaya çalışıyor, yorgunluk mu, genetik mi yoksa cilt bakımında atlanılan göz çevresi mi! Göz Altı Morlukları Neden olur? 
Maskne (Maske=Akne)
Maskne (Maske=Akne)
31.10.2023 09:39
Koruyucu yüz maskesi kaynaklı ter ,yağ ve bakterilerin gözeneklere sıkışması sonucu ağız çevresi ve çene hattında oluşan aknelere(sivilcelere)verilen addır. Araştırmalarda maske kullanımına bağlı sivilce(akne) ,siyah nokta,döküntü ve diğer cilt hastalıkları ile ilgili artış gözlemlenmiştir. Cildin koruyucu bariyeri maske kullanım kaynaklı zarar görebilir ve nem dengesi bozulabilir .Bu denge sivilce ve hassasiyeti tetikler .
Yükleniyor...