Burundaki gözenekler için 4 bileşen! 

Burundaki gözenekler için 4 bileşen! 
Yüzümüz de en ön planda duran uzvumuz burnumuzdur, bu nedenle burundaki gözenekler için 4 bileşen ile gözenekler küçültülüp yok edilmesi için kadın erkek fark etmeksizin çaba sarf eder. Birçok yol deneyip sonuç alamayan birçok kişi burun gözeneklerini azaltmak ve yok etmek için ne kullanması gerektiğini bu kaygılarından nasıl kurtulabileceklerini araştırmaktadır. Cildimiz en çok dikkat edip önemsediğimiz bakımını eksik etmediğimiz vücudumuzun örtüsüdür.  

Yüzümüz de en ön planda duran uzvumuz burnumuzdur, bu nedenle burundaki gözenekler için 4 bileşen ile gözenekler küçültülüp yok edilmesi için kadın erkek fark etmeksizin çaba sarf eder. Birçok yol deneyip sonuç alamayan birçok kişi burun gözeneklerini azaltmak ve yok etmek için ne kullanması gerektiğini bu kaygılarından nasıl kurtulabileceklerini araştırmaktadır. Cildimiz en çok dikkat edip önemsediğimiz bakımını eksik etmediğimiz vücudumuzun örtüsüdür.  

Ciltler arasında cilt tipleri değişmektedir. Cilt tipinize özgü bakım ürünlerini kullanmalı ve kullandığınız ürünlerin içeriklerinin temiz olduğundan emin olmalısınız. Cildiniz değerlidir. Bu nedenle cildinize uygulayacağınız ürünleri dikkat etmeniz oldukça önemlidir. Cilt tipinize uygun cilt bakım ürünlerini kullanmanız gerekmektedir. Cilt tipleri yağlı cilt, kuru cilt, hassas cilt, sivilceye yatkın cilt gibi tiplere ayrılır. Cildinizde ki gözenekleri en aza indirmek için kullanabileceğiniz 4 bileşen bulunmaktadır. Bu bileşenleri kullanırken oldukça dikkatli olmalı mümkünse bir profesyonel ile iletişimde olunmalıdır. Peki bu bileşenler nedir ve ne işe yarar? 

Salisilik Asit Mucizesi 

Salisilik asit yağda ve suda oldukça hızlı çözünür ve gözeneklere doğrudan nüfuz ederek gözenekleri derinlemesine temizler. Gözeneklere derinlemesine etki eden derinlemesine temizlik ve arınma sağlayan bu bileşen dolayısıyla gözeneklerde siyah nokta komedon oluşumunu önüne geçmektedir. Cilt tiplerine göre değişiklik sağlayan salisilik asit yağ dengesi olmayan fazla sebum üreten cilt yapılarına ve cilt bölgelerinde dengeleyicidir. Sivilceli ve sivilceye yatkın cilt tiplerinde de oldukça olumlu etkilere sahiptir. Ayrıca sivilceler üzerinde antiseptik etki de göstermektedir. Siyah nokta oluşumunun önüne geçtiği gibi sivilce oluşumunun da önüne geçer. Yağlı ve akneli cilt tipi için nemlendirici seçeneklerinde de mutlaka tercih edilmesi gereken bir bileşendir.  

Salisilik asit cilt üzerinde ve gözeneklerde sıkılaşma sağlar ve cilt üzerindeki ince çizgi ve kırışıklıklarım oluşumunu önleyecek daha sıkı ve canlı bir cilt görünümünü sağlayacaktır. Aynı zaman da bu bileşen cilt tonu eşitsizlikleri, cilt lekeleri üzerinde de mucizevi bir etkiye sahip olup düzenli kullanımda da lekelerin önüne geçecektir.  

Çay Ağacı Yağı  

Çay ağacı yağı, yağlı ve akneli cilt tipleri üzerinde düzenli kullanım ile fazla sebumu dengeleyen bir yapıdadır. Bu ürün hassas veya tahriş olmuş cilt tipleri için iyileştirici ve antiseptik özelliğe sahiptir. İltihap, enfeksiyon veya kesik tedavisinde de oldukça etkilidir. Tırnak bakımı ve saç bakımında da etkilidir. Mantar gibi bakterileri de önleyen saçta oluşan fazla yağı dengeleyen, saça nem veren ve kepeği önleyen bir özelliğe sahiptir. Sivilce ve akneye yatkın cilt tiplerinin tedavi süreçlerinde de vazgeçilemez bir ürün niteliğindedir. Sivilce izleri, akne lekeleri ve cilt lekelerinde önemli bir rol oynayan akne ve sivilce oluşumunu önleyen, cildi derinlemesine temizleyici, iyileştirici özelliğe sahip olan ve akne ve sivilce gibi kaygılarda antiseptik özelliğe sahip olan çay ağacı yağı tonik, nemlendirici kremler veya serumlar içerisinde tercih edilmelidir. Yağlı, akneye meyilli veya sivilceli cilt tipleri için oldukça tercih edilir bir ürün olmaktadır. 

Çay ağacı yağı cildi yatıştırıcı ve sakinleştirici bir yapıya sahiptir.  

Hiyalüronik Asit 

Hiyalüronik asit de burundaki ve cildinizdeki   gözenekler için oldukça etkili bir bileşendir. Yukarıdaki saydığımız salisilik asit ve çay ağacı yağı içerikleri ürünleri tercih ettiğiniz kadar hiyalüronik asit içerikli nemlendirici kremler, serumlar kullanmakta oldukça önemlidir. Hiyalüronik asit cilt üzerinde bulunan hafif kırışıklıkları yok ederek daha genç bir görünüme sahip olmanızı sağlar. Aynı zamanda kullandığında cilde nem depolamaya yardımcı olur ve cilt parlaklığını arttırır ve kolajen üretimini destekler.  

Bentonit Kil 

Bentonit kil maskesi cilt için oldukça etkili sonuçlar veren doğal bir kil ürünüdür. Doğal kil maskesi olan bentonit kil cildi derinlemesine temizler, toksinleri uzaklaştır ve gözenekler üzerinde harika bir şekilde sıkılaşma sağlar. Ciltte oluşan fazla sebumu uzaklaştırır, cildi dengeler ve nazikçe peeling etkisi sağlar. Siyah nokta oluşumunu önleyen kil maskesi sivilce ve akne kaygılarının da önüne geçer.  Cildin yenilenmesinde etkili rol oynar. 

Burundaki gözenekler için 4 bileşen ile burun ve cilt gözeneklerini en aza indirebilmeniz Skin Atelier ile mümkün!

Yükleniyor...