Nemlendirici Krem Nasıl Seçilir?
Nemlendirici Krem Nasıl Seçilir?
31.10.2023 12:12
Cildin en önemli ihtiyacı olan nemlendirici krem nasıl seçilir? Bu kremlerin uygulaması nasıl yapılmaktadır. Cilt tipine ve cilt kaygısına uygun kremlerin içerikleri nasıl olmalıdır? Skin Atelier uzmanları sizler için seçimleri ve önerileri içeren bu yazısında ayrıca kaygılar için nasıl içerikler tercih edilmesi ve uygulaması nasıl yapılması gerektiği hakkında bilgileri sizlerle paylaştı!
Cilde E Vitamini Mucizesi
Cilde E Vitamini Mucizesi
31.10.2023 12:10
“Skin Atelier özel formülleri ile cilde e vitamini mucizesi!” Yaşamın pek çok alanında yer alan vitaminlerin etkisi herkes tarafından oldukça bilinir ve tercih edilir bir hal almıştır. Kullanılan bu vitaminlerin günlük yaşamda yeri ise oldukça önemlidir. Vitaminler sebzelerde, meyvelerde, tükettiğimiz gıdalarda bulunmakla beraber kimisini güneşten de almaktayız. Bu vitamin ve minerallerin vücudumuzdaki rolü oldukça büyüktür. Her şeyden önce vücuda enerji veren etkilerinin yanı sıra; hücrelerin daha iyi çalışmasını, vücudun daha genç, sağlıklı ve dinç kalmasını sağlamaktadır.
Cilt Bariyeri Nasıl Güçlenir?
Cilt Bariyeri Nasıl Güçlenir?
31.10.2023 12:06
Cilt bariyeri nasıl güçlenir sorusu; cildinde birçok kaygı yaşayan ve bunların önüne geçmek isteye n kişiler tarafından oldukça merak edilen bir konu olmaktadır. Cilt pek çok duruma karşı hızlı reaksiyon gösteren bir yapıya sahiptir. Bu nedenle cilt bakımları özenle ve büyük bir hassasiyetle yapılmalıdır. Uzman görüşü ve profesyonel cilt bakım uygulamalarının bu noktada oldukça önemi olmakla beraber cilt kaygılarına yönelik olarak uzmanların ev devam ürünleri konusundaki yönlendirmeleri; ne tür içeriklerin cilde fayda sağlayacağı hakkındaki bilgilendirmeleri oldukça önemli olacaktır.
Cilt Elastikiyeti Nasıl Artırılır?
Cilt Elastikiyeti Nasıl Artırılır?
31.10.2023 12:04
Cilt yapısında yaşanan değişiklikler sonucunda oluşan ve sıklıkla merak edilen “Cilt elastikiyeti nasıl artırılır?” konusunu sizler için açıkladık. Yaşamın içerisinde bireyler doğarlar ve büyürler. Bu büyüme süreçlerinde elbette birtakım fiziksel değişiklikler meydana gelmektedir. Ancak bu fiziksel değişimler çevresel veya biyolojik faktörlere bağlı olarak daha hızlı meydana gelebilir. Bu hızlı değişimleri erkenden fark etmek erkenden harekete geçmek için oldukça önemli olmaktadır.
Yaz Aylarında Cilt Bakımı
Yaz Aylarında Cilt Bakımı
31.10.2023 12:01
Cilt bakımı her mevsim değişmekle beraber yaz aylarında cilt bakımı diğer mevsimlerde olduğu gibi farklılıklar içermektedir. Tıpkı makyaj malzemelerinde yaşanan yaz ayları değişiklikleri gibi. Cilt için bakım yapmak cildin ihtiyacı olan besinlerle beslenmesi olmakla beraber cildin derinlemesine arınması, toksinlerden uzaklaştırılmasını da kapsamaktadır. Bakım süreçlerindeki oluşabilecek değişimlerin çoğunluğu çevresel faktörlerle alakalı olmakla beraber biyolojik faktörler de süreçleri etkilemektedir.
Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?
Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?
31.10.2023 10:39
Cilt Bakımı Nasıl Yapılır? Cilt bakımı süreci bütünsel bir süreçtir. Özenle ve her bir detayı sağlıkla gerçekleştirilen bu sürecin  sonucunda doğal görünüme sahip canlı ve parlak bir görünüm sağlanır. Ancak bu görünümü elde  etmenin yani cilt temizliği sürecinin aşamaları bulunmaktadır. Bu aşamaların her biri ayrı bir görevi  üstlenerek cildi besler, nemlendirir, arındırır ve tazeler.
Cilt İçin Serum Önerileri 
Cilt İçin Serum Önerileri 
31.10.2023 10:05
Cilt bakımın en önemli aşamalarında birisi olan yüz serumlar hakkında birçok kişi cilt için serum  önerileri istemekle beraber çevrelerine danışmaktadır. Cilt bakımı bir rutin ve bir bütün olarak  uygulandığında oldukça sağlıklı etkileri beraberinde getirir. Aylık veya haftalık yaptırılan cilt bakım  uygulamalarının dışında ev devam ürünleri ile sağlanacak bu bakım sürecinde oldukça etkili sonuçlar  alınmaktadır.
Hyalüronik Asit Nedir?
Hyalüronik Asit Nedir?
31.10.2023 09:54
“Hyalüronik asit nedir?” sorusu herkes tarafından sorulan merak edilen canlı, neme doymuş bir cilde geçişin başlangıcını ihtiva eder. Okunuşu, ifade edilişi bizi biraz zorlayan bu formülün bir o kadar hızlı ve sağlıklı etkisi sizi ona hayran bırakacak! Skin Atelier olarak sizinle bu mucizevi içeriği paylaşmaktan memnuniyet duyarız!
Yükleniyor...