Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?
Cilt Bakımı Nasıl Yapılır? Cilt bakımı süreci bütünsel bir süreçtir. Özenle ve her bir detayı sağlıkla gerçekleştirilen bu sürecin  sonucunda doğal görünüme sahip canlı ve parlak bir görünüm sağlanır. Ancak bu görünümü elde  etmenin yani cilt temizliği sürecinin aşamaları bulunmaktadır. Bu aşamaların her biri ayrı bir görevi  üstlenerek cildi besler, nemlendirir, arındırır ve tazeler.

Cilt Bakımı Nasıl Yapılır? Cilt bakımı süreci bütünsel bir süreçtir. Özenle ve her bir detayı sağlıkla gerçekleştirilen bu sürecin  sonucunda doğal görünüme sahip canlı ve parlak bir görünüm sağlanır. Ancak bu görünümü elde  etmenin yani cilt temizliği sürecinin aşamaları bulunmaktadır. Bu aşamaların her biri ayrı bir görevi  üstlenerek cildi besler, nemlendirir, arındırır ve tazeler. Her bir aşama için özenle ürün seçimi  yapılmalıdır. Her bir ürünün hedeflediği cilt kaygısına yönelik en doğru içeriklere de sahip olması  gerekmektedir. Bu aşamalara ürün seçimlerine başlamadan önce cilt analizi yaptırmak, cildi tanımak  ihtiyaçlarını belirlemek oldukça doğru bir adım olacaktır. Her aşamada kullanılacak ürünlerin  içeriklerini seçmek de bu şekilde mümkün olmaktadır. Cilt uygulamalarına ek olarak yüz bakım ürünleri ile evlerde düzenli bir rutin haline getirilecek olan bu aşamalara mutlaka özen göstermek  gerekmektedir. Temiz içeriklere sahip ürünler ile başka cilt kaygılarının oluşmasının da önüne  geçilmiş olacaktır.  

Skin Atelier ile bütünsel bir sürece sahip olan cilt temizliği ve yüz bakımı aşamalarınız çok daha  sağlıklı çok daha etkili! 

Yüz Temizliği ve Bakımı 

Cildi tanıma aşamalarından sonra yapacağınız her uygulama ve bakım oldukça önemlidir. Cilt çevresel  faktörlerden ve biyolojik faktörlerden etkilenerek birtakım tepkiler verir. Bu tepkilerin önüne geçmek  bu faktörleri detaylıca tanımakla olacaktır. Çevresel faktörler kısaca vücuda bağlı olmaksızın bizim  çevremizde var olan faktörleri oluştururken; biyolojik faktörler, vücudun geliştirdiği, reaksiyonlar,  istenmeyen sağlık durumları veya hormonal düzensizlik dönemlerini belirtmektedir. Bu faktörlerin  etkilerini en aza indirmek ise cilt temizleme ve bakım süreçlerinden geçmektedir. Bu aşamalar bir  rutin haline getirilerek günlük yüz temizleme veya günlük bakım programlarına dönüşür ve yaşam  tarzının içerisinde yer alır. 

Cilt Temizleme Sırası 

Cilde yapılacak her bakımın bir sırası bir aşaması bulunmaktadır. Bu aşamalar ve sıralar oldukça  önemlidir. Böylece cildi kolaylıkla besleyebilir, gözenekleri sıkılaştırabilir veya cilt lekeleri ile  mücadele edilebilir. Bu nedenle bu ürünlerin sıralaması en iyi şekilde yapılarak bütünsel olarak bakım  sağlanmış olur. Cildi sağlıkla besleyecek en doğru şekilde bakımını sağlayacak olan sıralama ise şu  şekildedir; 

     1.Temizle! 

Cildi en sağlıklı ve cilt için en uygun cilt bakım ürünleri ile temizleyerek başlamak en doğru adımdır.  Bu aşamada cilt temizleme jeli kullanarak cildi nazikçe temizlemek gerekir! 

     2.Vazgeçilmez Maskeler! 

Cildin temizlenme aşamasında sonra toksinleri arındırarak gözenekleri arındıran bu aşamada  kullanılan yüz maskeleri oldukça önemlidir. Cildin ihtiyacı olan içerikler tercih edilmelidir. Ve elbette  Bento Powder Kil Maskesi’ne cildin hayır diyemeyecek! 

  1. Cilt Toniği! 

Cilt temizleme ürünleri arasında yer alan tonikler oldukça önemli bir aşamadır. Cildin diğer  aşamalarından sonra kalan tüm ölü deriyi, kiri ve diğer istenmeyen maddeleri ciltten uzaklaştırır.  Ayrıca antiseptik özellikleri ile tonikler sonraki aşamalar cildi hazırlar. Cilt yapısına uygun olarak  seçilmesi çok daha etkili sonuçları beraberinde getirecektir. 

  1. Göz Çevresi Bakımı! 

Daha hassas ve ince deriye sahip olan bu bölgenin bakımı konusunda oldukça özen gösterilmelidir.  Diğer bölgelere uygulanan krem içeriklerinden farklı olarak göz çevresi kremi kullanımı sağlanmalıdır. 

Bu bölgedeki kaygılara uygun olacak şekilde nemlendirici içeriğe sahip ürünler tercih edilmekle  beraber daha sıkı ve canlı bir göz çevresi hedeflenebilir. 

  1. Serumlar! 

Cilt kaygılarına göre veya cilt tipine göre seçimi sağlanacak serumların uygulaması sağlanarak cilt  beslenmelidir. 

  1. Bölgesel Cilt Kaygısı Bakımı 

Bu noktada eğer cilt yapısında hassasiyet gelişmiş, aknelenme veya tahriş olmuş bölgeler için özel  bakım ürünleri tercih edilebilir. 

  1. Nemlendir! 

Cildi besleyen en önemli aşamalardan birisi nemlendirici kremlerdir. Bu aşamada her cilt yapısının  nemlenmeye ihtiyacı olduğu unutulmamalıdır. Bu nedenle cilt yapısına uygun olacak şekilde  nemlendirici krem seçimi sağlanmalıdır. Peki erkek cilt bakımı nasıl yapılır?

 Tüm bu süreçler yalnızca kadınlar için değil erkek cilt bakımı rutinlerini de kapsamaktadır.  Skin Atelier cildinize yapacağınız her bakım aşamasında sizler için en doğru bileşenleri bir araya  getirmiştir!

Yükleniyor...