Mineral Bazlı Güneş Kremi Nedir? 

Mineral Bazlı Güneş Kremi Nedir? 
Cilt bakımı bir yaşam sürecidir; bu sürecin en önemli parçası olan koruyucuların pek çok çeşidi ile en  çok merak edilen içeriği itibariyle “Mineral Bazlı Güneş Kremi Nedir?” konusudur. Sağlıklı, canlı ve  doğal cilt görünümlerinin korunması için düzenli olarak cilt bakımı yapmak cildin dışarıdan besleyerek  ona ihtiyacı olan besinleri vermek gerekmektedir.

Cilt bakımı bir yaşam sürecidir; bu sürecin en önemli parçası olan koruyucuların pek çok çeşidi ile en  çok merak edilen içeriği itibariyle “Mineral Bazlı Güneş Kremi Nedir?” konusudur. Sağlıklı, canlı ve  doğal cilt görünümlerinin korunması için düzenli olarak cilt bakımı yapmak cildin dışarıdan besleyerek  ona ihtiyacı olan besinleri vermek gerekmektedir. Bunun dışında elbette cildi içeriden yani doğru,  sağlıklı beslenme ve yeterli su tüketimi ile beslemek de cildi içeriden onaracaktır. Tüm bunların  bütünsel olarak sonucu elbette parlak ve doğal cilt görünümünü beraberinde getirir. Mevsim  geçişleri, hava değişimleri, güneş, stres ve genel yaşam koşuşturması derken tıpkı vücut gibi cilt de  yorgun düşer. Onu biyolojik etkilere karşı korurken elbette çevresel faktörlere karşı da korumak  oldukça önemlidir. Çevresel faktörlere karşı önlemler alınmaması geçici veya kalıcı hasarlara; cilt  kaygılarına yol açmaktadır. 

Skin Atelier ile cilt bakımın çok daha keyifli! 

Mineralli Güneş Kremi 

Güneş kremleri cilt bakımı için en değerli parçalarıdır. Cildin güneş tarafından hasara uğramasının  önüne geçerken, kullanan kişilere güneşin keyfini çıkarmak kalacaktır. Mevsimsel olarak dünya en dik  açı ile yaz mevsimin güneş ışınlarını dik açıyla alır. Yoğun olarak yaz aylarında güneşe maruz kalan cilt  için aslında bu uygulamanın yıl boyunca yapılması çok daha sağlıklı olmaktadır. Bunun nedeni her  geçen yıl ile beraber güneşin dünya üzerinde etkileri artarken diğer yandan cilt bu etki karşısında  daha zayıf kalabilmektedir. Bu nedenle güneş kremi kullanımını tüm yıla yaymak gerekmektedir. Bu  esnada kutusu açılan ürünü önerilen sürede bitirilmeye gayret edilmelidir. İçerikleri itibari ile de  güneş koruyucu seçimlerine dikkat edilmelidir. Yağlı ciltler, akneye meyilli ciltler veya hassas ciltler  seçimlerini yaparken diğer cilt kaygılarına sebep olabilecek ürünlere ve içeriklere dikkat ederek  seçimler yapmalıdır. Mineral içeren güneş kremleri su bazlı veya bütünüyle yağlı kremler arasında  cildin ihtiyacı olabilecek en doğru seçimler yapılmalıdır. Bu noktada son yılların en önemli içeriği  mineral bazlı ürünler ile güneşe karşı güvenli ve sağlıklı koruma sağlamak mümkün! 

Mineralli Güneş Kremi Ne İşe Yarar? 

Mineral bazlı ürünler içerikleri itibariyle oldukça sağlıklı bir koruma sunmaktadır. İçeriklerinde ve  bileşenlerinde bulunan çinko oksit ve titanyum dioksit gerek UV-A gerek UV-B ışınlarına karşı koruma  sağlanmaktadır. Böylece diğer koruyucu kremlere kıyasla mineral filtreli güneş kremleri, mineralli  güneş koruyucu ürünleri çok daha yansıtıcı ve çok daha etkili olmaktadır. Bunun dışında içeriğinde  trenexamic asit bulunması ile de hali hazırda var olan lekeler de koruma altına alınır. Aynı zamanda  düzenli kullanım ile lekeler açılacaktır. Mineral korumalı güneş kremi ile cildi nem noktasında da  desteklemek mümkün olurken; güneşin yoğunluğuna göre yeterli tazelemeler sağlamak da mineralli  gunes kremi etkisini artıracaktır. Leke tedavisi devam ürünleri arasında olan güneş kremleri ciltte foto yaşlanma için alınan  önlemler arasındadır.

En İyi Güneş Kremleri  

Güneş koruyucu etkisi ne kadar iyiyse o kadar sağlıklı cilt görünümü sağlamakla beraber içeriği olarak  cilt üzerinde başka kaygılara yol açmaması oldukça önemli olacaktır. Bu nedenle cildiniz için en iyi  ürün seçimini yaparken mutlaka içeriğine dikkat etmeli cildi korurken besleyecek ürünlere  yönelmelisiniz. Güneş kremi mineralli seçenekleri oldukça etkili ve cilde iyi gelen seçenekleri  oluşturmaktadır. Güneş lekesi kremi olarak da geçebilen bu ürünlerin mineralli koruyucu özelliği ile  pek çok kişi tarafında tercih edilmektedir. Bu noktada Skin Atelier özel formülü ile üretilmiş mineral  bazlı güneş koruyucu krem olan Sun Defense ile cildiniz korunurken size güneşin tadını çıkarmak kalır!

Yükleniyor...