Suyun Cilde Faydaları

Suyun Cilde Faydaları
Skin Atelier cildin temel besin kaynaklarından birisi olan “Suyun Cilde Faydaları”’nı vurguladı. Cilt bakımı cildin sağlığı için oldukça önemli pek çok aşaması olan bütünsel bir süreçtir. Cilde  uygulanacak her bakım protokolü veya cilt bakım ürünleri cildin daha sağlıklı, sıkı ve canlı  görünmesini hedeflemektedir. Bu noktada seçilecek her cilt ürünü oldukça önemli olmaktadır.

Skin Atelier cildin temel besin kaynaklarından birisi olan “Suyun Cilde Faydaları”’nı vurguladı. Cilt bakımı cildin sağlığı için oldukça önemli pek çok aşaması olan bütünsel bir süreçtir. Cilde  uygulanacak her bakım protokolü veya cilt bakım ürünleri cildin daha sağlıklı, sıkı ve canlı  görünmesini hedeflemektedir. Bu noktada seçilecek her cilt ürünü oldukça önemli olmaktadır. Cilt  yapılarının birbirinden farklı olması; her cildin özel olması farklı bakım ürünlerini, kimi zaman farklı  aşamaları beraberinde getirmektedir. Örneğin akneli cilde ekstra olarak bölgesel kaygı uygulaması  yapılabilmektedir. Ancak genel itibariyle cildin parlaklığı, doğallığı için seçilecek her ürünün içerik  bilgisi; farklı cilt kaygılarına sebebiyet vermemesi ve hedeflenen kaygılara veya amaca yönelik olarak  en etkili işlevi yerine getirebilir şekilde olması önemlidir. Bu noktada cildi tanımak, ihtiyaçlarını  bilmek oldukça önemli bir aşamayı oluşturmaktadır. Peki cilt bakım sıralamasında bulunan  nemlendirme aşaması neden önemlidir? 

Cilt Bakımında Su Tüketimi 

Cildin doğal, canlı, aydınlık görünmesi için cilde dikkatle, özenle bakım sağlanıyor olmalıdır. Bu bakım  süreci rutin halinde ve bütünsel olarak uygulanmalıdır. Yüz bakım ürünleri cilt için oldukça etkili  bileşenlere sahiptir. Bu bileşenler cildin derinlemesine arındırılmasının ardından cilde uygulanarak  cilt beslenir. Ancak cildin sağlıkla beslenmesi için aynı zamanda vücudun temel yapı taşlarından birisi  olan su tüketimi; yeterli olacak şekilde sağlanıyor olmalıdır. Böylece cildin beslenme etkisi çok daha  fazla olacaktır. Su vücutta dolaşımı hızlandıran, metabolizmayı çalıştıran, toksinleri ve zararlı  molekülleri vücuttan uzaklaştıran vücut için oldukça gerekli bir maddedir. Hücrelere yeterli besini  taşıyarak daha sağlıklı çalışmalarını sağlar. Bol su tüketmenin faydaları oldukça fazladır. Bu nedenle  su tüketmeyi bir yaşam tarzı, alışkanlık haline getirmek kısa sürede vücutta ve ciltte harika etkileri  beraberinde getirecektir. 

Suyun Cilde Etkisi 

Su, en doğal nemlendirici olmaktadır. Diğer yüz nemlendirici krem veya vücut kremleri ile beraber  uygulandığında ise çok daha etkili olmaktadır. Birçok cilt kaygısının oluşmasının altında çevresel  faktörler arasında yer alan yetersiz su tüketimi ve beslenme durumu oldukça önemli bir faktördür.  Üstelik bu çevresel faktörün önüne geçmek bir bardak su kadar uzakta olacaktır. Bunu bir alışkanlık  haline getirerek yaşam tarzına dahil etmek ise harika etkileri beraberinde getirecektir. Su; yalnızca  ciltte değil, iç organların sağlıkla çalışmasında, vücudun arınması noktasında ve hücrelere besinlerin  taşınmasında ve birçok noktada temel yapı taşıdır. Bu nedenle bu faktörün cilde uygulanan bakım  süreçlerine dahil edilmesi kalıcı ve etkili sonuçlar için oldukça etkili olacaktır.  Su Tüketmenin Faydaları; 

  1. Cildi sıkılaştırır. 
  2. Cildi aydınlatır, lekeler üzerinde olumlu etkileri vardır 
  3. Cilde elastikiyet kazandırır. 
  4. Cilt bariyerini güçlendirir. 
  5. Cilde daha genç bir görünüm sunar. 
  6. Cilt kaygılarına içten gelen doğal bir çözüm olmaktadır. 

Su içmek insanı güzelleştirir mi? 

Her kişi, biriciktir, özeldir ve güzeldir. Burada önemli olan nokta suyu yeterli olarak cildimize  sağlamaktır. Tıpkı çiçekler gibi cilde yeterli ve ihtiyacı olan su miktarı sağlandığında cilt canlanacak ve 

olumlu etkilerini ortaya koyacaktır. 

Cilt için günde kaç litre su içilmeli? 

Cilt için veya vücut için olarak ayrılmayan su; günlük olarak vücut yapısına harcanan enerjilere uygun  olacak şekilde tüketilmelidir. Bu şekilde cilde ve vücuda olumlu etkilerini gösterecektir. Ancak alt  limit olarak belirlenmesi gerekirse 2 Litre mutlaka tüketiliyor olmalıdır. 

Su içmek cildi nemlendirir? 

Yüzü nemlendirmek; birçok krem ile sağlanabilmektedir. Nemlendirmenin altın anahtarların birisi  yeterli su tüketimi olması ile beraber doğru içeriklere sahip kremler ve serumlar olacaktır. Cilt  yapısına uygun olarak bu noktada tüm ürünler seçilmelidir. Bunlara ek olarak Hyaluronik asit bileşeni  cildi nemlendirme noktasında önemli bir rol üstlenmektedir! 

Skin Atelier Hyal 3.6 Serum ile cildi ihtiyacı olan nemi sağlarken; Hydrating Toner ile cildiniz  nemlendirirken arındırın!

Yükleniyor...