Salisilik Asit Nedir?

Salisilik Asit Nedir?
“Salisilik asit nedir?” gibi birçok bileşen artık oldukça merak edilmektedir. Bunun en önemli  nedenlerinden birisi elbette günümüzde cilt bakımı söz konusu olduğundan farkındalık bilinci ile her  ürünün içeriğine bileşenine bakar olmaktan kaynaklanmaktadır. Bu şekilde cilt en doğru şekilde  beslenir ve ihtiyacı olan destek cilde sağlanmış olur. Cilt bakımı sürecinde kullanılacak tüm ürünlerin  bileşenleri mutlaka detaylıca incelenmelidir.

“Salisilik asit nedir?” gibi birçok bileşen artık oldukça merak edilmektedir. Bunun en önemli  nedenlerinden birisi elbette günümüzde cilt bakımı söz konusu olduğundan farkındalık bilinci ile her  ürünün içeriğine bileşenine bakar olmaktan kaynaklanmaktadır. Bu şekilde cilt en doğru şekilde  beslenir ve ihtiyacı olan destek cilde sağlanmış olur. Cilt bakımı sürecinde kullanılacak tüm ürünlerin  bileşenleri mutlaka detaylıca incelenmelidir. Bu şekilde cilt bakım sürecinde hedeflenen cilt yapısına ulaşmak noktasında oldukça etkili olacaktır. Birbirinden özel formüllerde varlığını gösteren bu bileşenleri yakından tanımak; cilt için gerekli olabilecek reçeteleri kendimiz için oluşturmak oldukça  keyifli bir hal alacaktır!

Bu noktada etkilerinin saymakla bitmediği; cilde ve vücuda birçok faydası olan bileşen: Salisilik Asit ile tanışma vakti! 

Salisilik Asit Faydaları 

Cilt üzerinde kullanılan her ürün oldukça özenle seçilmelidir. Tercih edilecek ürünler ise cilt yapısına  uygun olarak seçilmelidir. Bir diğer nokta ise cilt yapısına uygun olarak seçilecek ürünlerin aynı  zamanda cilt kaygılarına da yönelik olarak seçilmesi gerekmektedir. Böylece cilt için sağlıklı  seçenekler edilmekle beraber etkili ve kalıcı sonuçlar için adımlar atılmış olacaktır. Salisilik formülü  yapısıyla hali hazırda pek çok besinde bulunmaktadır. Bunlara ek olarak faydalarından daha etkin  yararlanmak için uzmanlar formülüze ederek bu bileşeni cilt bakım ürünleri içerisinde de kullanmaya  başlamışlardır. Ancak beraberinde bileşende bulunan diğer ürünlerin de oldukça önemi olmaktadır.  Formüllerinde salisilik asit içeren bakım ürünlerinin cilt için faydaları ise; 

  1.  Yağda ve suda oldukça hızlı çözünen bu bileşen gözeneklere doğrudan nüfuz ederek derinlemesine  arınma ve temizlik sağlayacaktır 
  2.  Gözeneklere derinlemesine etki ederken, gözeneklerin arınmasına dolayısıyla siyah nokta  komedon oluşumunun önüne geçmektedir. 
  3.  Özellikle yağ dengesi olmayan; fazla sebum üreten cilt yapılarında veya cilt bölgelerinde  dengeleyici bir özelliğe sahiptir. 
  4.  Salisilik asit ürünleri ayrıca sivilceler üzerinde oldukça olumlu etkilere sahip olup; salisilik asit sivilce üzerinde antiseptik etki göstererek sönmelerini desteklerken tıpkı siyah noktalar gibi  sivilcelerin de oluşumunun önüne geçilmektedir. Akneli ciltler için nemlendirici seçimlerinde de  mutlaka tercih edilmelidir. 
  5.  Cilt üzerinde ve gözeneklerde sağlayacağı sıkılaşma ile cilt üzerinde ince çizgilerin ve kırışıklıkların  oluşumunu önleyecek cildi daha sıkı, daha canlı bir hale getirecektir. 
  6.  Bunlara ek olarak cilt tonu eşitsizliklerinde; cilt lekelerinde mucizevi bir etki göstererek lekelerin  düzenli kullanım ile önüne geçecektir.  

Akneli cilt bakımı sürecinde veya yağlı cilt için tercih edilecek ürünlerin bileşenlerinde mutlaka  aranması gereken formüle sahiptir. Düzenli kullanım ile cilt yapısını dengeleyerek daha aydınlık, canlı  ve doğal görünüm sağlayacaktır. Cilt bakımını destekleyecek salisilik asit içeren besinler; enginar,  karnabahar, karpuz, turşu veya muz birçok besinde bulunmaktadır. 

Salisilik Asit İçeren Ürünler 

Cilt bakım aşamalarında tercih edilen ürünlerin hemen hemen her kategorisinde salisilik formülü  bulmak mümkün olacaktır! Skin Atelier salisilik asit içeren krem, serum ve tonikleri ile sizlerin  yanında! 

Salisilik asitli temizleyici ve Salisilik asit tonik; bileşeni itibariyle cildi derinlemesine arındırırken  gözeneklerde sıkılaşmayı sağlayarak temiz ve canlı bir cilt yüzeyi oluşturacaktır. Salisilik asit içeren tonik markaları yer alan Skin Atelier, özel formülü ile oldukça etkili olarak cilt üzerinde kalıcı sonuçlar  vermektedir. Oil Control Toner ile sıkı ve arınmış gözenekler sizlerle!

Salisilik asit serum seçimleriyle cilt üzerindeki sivilce veya yara izlerinin önüne geçilirken, farklı bileşenler ile cilt üzerinde antiseptik  bir özellik gözlemek mümkün olabilmektedir. Ayrıca daha önce arınmış cilt serum ile beslenerek çok  daha sıkı bir hale gelecektir. Yağlı ciltler için nemlendirici tüm diğer bakım süreçlerinden sonra cilt  salisilik formülüne sahip kremlerle nemlenirken sıkılaşacak ve dengelenecek. Ayrıca diğer  kaygılarında önüne geçilecek! 

Skin Atelier; tonik, krem ve serumlarında uyguladığı özel formülleri ile sizlerin yanında!

Yükleniyor...