Kuru Cilt Bakımı 

Kuru Cilt Bakımı 
Kuru cilt bakımı, tıpkı diğer cilt tiplerinde olduğu gibi ayrı özel süreçleri beraberinde  getirmektedir. Cilt bakımı bütünsel bir süreçtir. Yaşamın en özel parçalarından birisini  oluşturmaktadır. Her şeyden önce en kıymetli olan elbisemiz olan cildimizin sağlığı günlük  yaşama, duygulara ve kişisel ruh hallerine yansımaktadır. Bu yansımaların olumlu bir şekilde  seyretmesi cilt bakım süreçlerinin yaşamın bir parçası olması ile oldukça alakalıdır.

Kuru cilt bakımı, tıpkı diğer cilt tiplerinde olduğu gibi ayrı özel süreçleri beraberinde  getirmektedir. Cilt bakımı bütünsel bir süreçtir. Yaşamın en özel parçalarından birisini  oluşturmaktadır. Her şeyden önce en kıymetli olan elbisemiz olan cildimizin sağlığı günlük  yaşama, duygulara ve kişisel ruh hallerine yansımaktadır. Bu yansımaların olumlu bir şekilde  seyretmesi cilt bakım süreçlerinin yaşamın bir parçası olması ile oldukça alakalıdır. Tüm  bakım süreçlerinde cildin ihtiyacı olan besinler sunularak, cilt görünümünün en doğal ve en  parlak hali hedeflenir. Bu noktada pek çok farklı cilt tipi vardır. Cilt bakım aşamalarının ilki cilt tipini tanımak, cildi anlamak ve onun ihtiyacı olan besinleri sağlayarak cilde en doğru  uygulamaları sunmak olacaktır. Cilt için yapılacak her bakım ve uygulama sürecinde mutlaka  en doğru içerikler kullanılmalı ve cilt üzerinde başka kargıların oluşmasının önüne  geçilmelidir. Uzmanların açıkladığı 5 cilt tipi arasında bulunan kuru cilt yapısı yağlı cilt yapıları  gibi tam olarak cildin dengesi sağlanmamıştır. 

Skin Atelier tüm cilt tipleri için en doğru içeriklerle hizmet vermektedir! 

Kuru cilt nasıl belli olur? 

Kuru ciltler sebum üretiminde oldukça kısıtlıdır. Cilt mat, solgun veya pul pul görünmektedir.  Ayrıca cilt yüzeyinde çatlaklar, gerginlikler ve nemsizliğe bağlı kırışıklıklar oluşabilmektedir. Tüm bunlar kuru yapıya sahip olmanın belirtilerini oluşturmaktadır. Bu nedenle öncelikle  cildi detaylıca tanıma işlemi sağlandıktan sonra bu yapıdaki ciltler için; kuru ciltler için bakım  aşamalarına geçilmelidir. Elbette cildin bu kuru yapısı göz önüne alındığında cilt bakım  sürecinin her aşamasında mutlaka nemlendiren, ciltte suyu hapseden ve cildi dengeleyecek  içeriklere sahip ürünlere yönelmek oldukça avantajlı olarak kaygıların önüne geçecektir.

Kuru Cilt Bakımı Nasıl Olmalı? 

Cilt bakımın nasıl olacağı konusu her cilt tipi için oldukça önemli olmakla beraber sık sorulan sorular arasında yer almaktadır. Bu cilt yapılarında cildin asıl ihtiyacı olan sebum dengesinin  sağlanması ile beraber düzenli olarak nemlendirme olacaktır. Cildin nemlenmiş olmaması  yani kur yapıda olması ayrıca vitaminlerden yoksun kalmasına; kolajen ve elastin sentezinin  yavaşlamasına sebep olmaktadır. Bu durumun sonucunda ise erken yaş alma, cilt yüzeyinde  hasarlar, cilt bariyerinin zayıflaması gibi durumlar söz konusudur. Öyleyse cilt yapısı kuru  veya çok kuru ciltler için günlük olarak rutin haline getirilecek bir cilt bakımı uygulamakla  beraber aynı zaman uzman ellerden cilt bakım uygulamaları da almak süreci oldukça olumlu etkileyecektir. 

Cildiniz için, Skin Atelier! 

Kuru Ciltler İçin Günlük Cilt Bakımı 

Birbirinden farklı cilt tipleri için uygulanacak günlük bakım rutinleri bulunmaktadır. Bu  günlük bakım rutinleri, temizlemeyi, maske yapmayı, tonik ve serum kullanmayı,  nemlendirmeyi gerektiren aşamalara sahiptir. Ancak cilt bakımı rutin haline gelirse  hedeflenen cilt görünümleri elde edilecektir. Bu nedenle rutinleri takip edilmeli ve bu 

rutinlere en etkili, besleyici ürünler yerleştirilmelidir. Kuru ciltler için evde bakım sağlarken  ayrıca ürün bileşenlerine de dikkat edilmelidir. 

Kuru Cilt Bakım Ürünleri 

İlk önemli adım olan cilt temizliği süreçlerinde kullanılan ürünlerin aynı zamanda  nemlendiren formlarda olması önemli olacaktır. Bunlara ek olarak sıklıkla sorulan öneriler  arasında yer alan; kuru ciltler için maske noktasında kil maskesi kullanmakla beraber kuru  ciltler için doğal peeling etkisi de yaratılmış olacaktır. Ancak dikkat edilmesi gereken nokta  cildin sonraki her aşamada neme doymuş olması olacaktır. Bir diğer merak edilen konu ise;  kuru ciltler için tonik önerisi olmakla beraber özellikle hyaluronik asit bileşenine sahip  arındırırken nemlendiren tonikler etkili olacaktır. Kuru ciltler için serum ve kuru ciltler için  nemlendirici bakım ürünleri noktasında mutlaka bileşenler ciltteki nem rezervlerini optimize  eden içeriklerde ve besleyici nitelikte olmalıdır. Kuru ciltler için güneş kremi ise Skin Atelier  özel formüllerinde olduğu gibi besleyici, koruyucu ve sağlıkla nemlendirici özelliklere sahip  olmalıdır!

Yükleniyor...