Bentonit Kil Maske

Bentonit Kil Maske
Bentonit kil maske içeriği itibariyle bentonit mineraline sahip olan killerdir. Yüzyıllardır uygulanan, en  doğal cilt bakım ürünlerinde birisi olan kil; antik çağlardan günümüze dek gelen doğanın insanlara  sunduğu en özel güzellik sırlarından birini oluşturmaktadır. Killer içerikleri bakımından farklı renklerde ve farklı fayda alanlarında ayrılmaktadır. Pembe, beyaz, gri, siyah olmak üzere pek çok  renkte kil türevleri bulunmaktadır.

Bentonit kil maske içeriği itibariyle bentonit mineraline sahip olan killerdir. Yüzyıllardır uygulanan, en  doğal cilt bakım ürünlerinde birisi olan kil; antik çağlardan günümüze dek gelen doğanın insanlara  sunduğu en özel güzellik sırlarından birini oluşturmaktadır. Killer içerikleri bakımından farklı renklerde ve farklı fayda alanlarında ayrılmaktadır. Pembe, beyaz, gri, siyah olmak üzere pek çok  renkte kil türevleri bulunmaktadır. Cilt bakımının üçüncü aşamasında kullanılan kil maskesi  kategorisinde yer almakla beraber kimi zaman doğrudan bir yıkama aracı olarak da kullanılmaktadır.  Pek çok insan sağlık turlarına katılarak çamur banyoları, kil havuzları içerine girerek vücudundaki  toksinleri arındırma yönelmektedir. Ancak gelişen teknoloji ile beraber doğadan gelen bu güzellik  sırları evlerimize ulaşmaktadır. Ancak oldukça fazla olarak üretilen kil maske çeşitlerini alırken  mutlaka dikkat edilmelidir. Bu noktada öncelikle kil tozu tercih ederek her kullanımda taze karışımı  bizzat hazırlamak mümkündür. Bunun ayrıca her karışımda cilt kaygısına yönelik bileşenler tercih  ederek hazırlamak etki alanını genişletecektir. 

Skin Atelier bentonit, illit, kaolinit ve nimit adlı dört önemli minerale sahip kil tozunu sizlere  sunmaktadır! 

Doğal Kil 

Yüz kil maskesi olarak tercih edilmesi planlanan ürünlerin mutlaka doğal içeriklerde bulunması  gerekmektedir. Hazır kil maskelerinin kullanım ömrü veya içeriği pek çok olumsuz etkiye sebebiyet  verebilir. Bu nedenle yüz bakımı ürünlerine mutlaka en temiz, doğal ve hedefe yönelik içeriklere  sahip ürünler tercih edilmelidir.  

Skin Atelier %100 saf kil içeriği ile cildinizi sağlıkla arındırır! 

Kil Maskesinin Faydaları 

Cilde uygulanacak geçmişten gelen bu güzellik sırrının faydaları oldukça fazladır. En doğru içeriklerde  seçilmiş bir kil ürünü; 

  1. Cildi derinlemesine arındırır 
  2. Toksinleri uzaklaştırır 
  3. Gözenekler üzerinde harika bir şekilde çalışarak sıkılaşma sağlar. Gözenek oluşumunu engeller.
  4.  Cilt üzerinde lifting etkisi yaratır. 
  5. Fazla sebumu uzaklaştırır ve cildi dengeler. 
  6. Nazikçe peeling etkisi sağlar. 
  7. Siyah noktaların oluşumunu önlerken, kil maskesi sivilce akne kaygılarına da olumlu etki sağlar. 
  8. Sakinleştirir, ferahlatır ve cildin yenilenmesini sağlar. 

Tüm bu faydalara ek olarak cildi mineralle besleyen kil mucizesi mutlaka cilt bakımı rutinlerine dahil  edilmeli ve bu sağlıklı etkiden faydalanılmalıdır. 

Bentonit Kil Maskesi Nedir? 

Kil türevleri arasında en çok tercih edilen içeriklerden birisi bentonit kil olmaktadır. Bunun nedeni  bileşeninde bulunan negatif yüklü moleküller ile ciltte bulunan ağır metalleri, toksinleri kolaylıkla  arındırarak cildi sıfırlayan, tazeleyen ve yenileyen bir yapısı olmasıdır. Bentonit kili oldukça önemli bir  madde olup maske dışında vücut için de tüketilen bir besin haline gelmiştir. Aynı şekilde etkileri  vücutta da gözlemlenmektedir. Bunlara ek olarak probiyotik gelişimine katkı sağlarken cilde nefes  aldırır ve çok daha enerji dolu bir görünüme teşvik eder. Bentonit kili maske uygulamak tüm diğer  faydalara ek olarak belirttiğimiz faydaları da cilde sağlamaktadır. Cilt maskesi olarak tercih 

edilebilecek olan bentonit killi yüz maskesi yararları bakımından da büyüleyici bir etkiye sahiptir.

Kil maskesi nasıl kullanılır? 

Bentonit kili maske tüm cilt tiplerine uygun olabilecek şekilde cilt yüzeyinde temizlik sağlandıktan  sonra cilde uygun şekilde hazırlanarak, fırça yardımıyla nazikçe uygulanır. Bu süreçte kilin rahatlatıcı  etkisinin altında dinlenmek harika bir seçenektir.  

Kil maskesi kaç kez uygulanır?  

Bentonit kili maske uygulaması haftada 2 kez göz çevresi hariç uygulanabilmektedir. Buna ek olarak  cilt tipinize göre haftada bir uygulama da tercih edilebilir. 

Skin Atelier Bento Powder ile cildinizdeki ağır metaller, toksinler arınarak canlı aydınlık bir cilt  görünümü sizlerle!

Yükleniyor...