Cilt Bakımında C Vitamini Etkisi 

Cilt Bakımında C Vitamini Etkisi 
Cilt Bakımında C Vitamini Etkisi Günlük hayatta düzenli olarak vitamin takviyesi kullanımının oldukça önemli bir yeri vardır. Çağımızın  en önemli kavramı “zaman”a yetişmek oldukça güçleşmekle beraber, tüm bu koşturmacaların  arasında yetersiz beslenme, yetersiz su tüketimi, sigara ve alkol tüketimi, bazı genel sağlık  durumlarının da etkisiyle enerji depolarımızda kayıplar oluşabilmektedir.

Cilt Bakımında C Vitamini Etkisi Günlük hayatta düzenli olarak vitamin takviyesi kullanımının oldukça önemli bir yeri vardır. Çağımızın  en önemli kavramı “zaman”a yetişmek oldukça güçleşmekle beraber, tüm bu koşturmacaların  arasında yetersiz beslenme, yetersiz su tüketimi, sigara ve alkol tüketimi, bazı genel sağlık  durumlarının da etkisiyle enerji depolarımızda kayıplar oluşabilmektedir. Vücudun yorgun  düşmemesinin yolu bu enerji depolarını doldurmaktan geçer. Tıpkı vücudumuz gibi cildimizin de  vitaminlerin enerji veren etkisine ihtiyacı vardır. 

Skin Atelier cildinize çok iyi gelecek! 

C Vitamini Nedir? 

Askorbik asit olan C vitamini, kelimenin tam anlamıyla efsanedir! Doğal antioksidandır. Tüm beden  haritasında bulunan kolajen proteininin oluşum sürecinde ihtiyaç duyduğu bir vitamin türüdür.  Vücudun her bölgesinde yenilenmenin temel taşıdır. Bedenin sağlıklı yaş alma yolcuğunda her zaman  kilit bir nitelik taşımaktadır. Bütünde bu kadar etkisi olan C vitaminin cildimizdeki etkisi de oldukça  fazladır. 

Cilt bakımı olmazsa olmaz ürünleri arasına yerleşen c vitamini ürünleri etkili sonuçlar için birebir!  Sağlıklı bir cilt için düzenli uygulayacağınız ürünlerin seçimlerinde mutlaka içerik kontrolü yaparak  istenmeyen sonuçların önüne geçmek mümkündür. Cildimizi tanımak ve ona en iyi gelecek şekilde  beslenmesi sağlanmalıdır. 

Skin Atelier ile cildinizde C etkisi! 

C Vitamininin Cilde Faydaları Nelerdir? 

C vitaminin yukarıda vücudumuz için birçok olumlu etkisini sizlerle paylaştık! 

Peki ya cildimiz? Özellikle cildimizin etkileri yadsınamaz C vitaminine ihtiyacı vardır. Biyolojik ve  çevresel pek çok faktörden ötürü rezervleri boşalan C vitamini sağlık cilt görünümünün anahtarıdır.  Takviye edici gıda alımında doğrudan cilde gideceğinin garantisi olmayan c vitaminin bakım ürünleri,  serumlar aracılığıyla yüzeysel uygulanması cildimiz için daha emin bir adım olacaktır.  

Skin Atelier olarak C vitamini faydalarını sizler için derledik! 

 • Dokuların onarımı ve gelişiminde etkilidir. 
 • Hücre yenilenmesini sağlar 
 • Yaraları iyileştirir, cildi leke oluşumuna karşı korur. 
 • Cilt için antioksidan kaynağıdır. 
 • Sağlıklı yaş almayı destekler. 
 • Zararlı ışınlar, UV maruziyetine bağlı oluşabilecek cilt hasarlarına karşı koruma etkilidir.  Doğal yenilenme sağlar. 
 • Hasarlı cilt hücrelerini onarır. 
 • Hava kirliliğinin olumsuz etkilerine karşı cildi güçlendirir.
 • İnce çizgi oluşumunu engelleyerek, ciltte yaşlanma karşıtı etki gösterir. 
 • Kolajen üretimini destekler. 
 • Dolgun ve ışıltılı bir cilt sunar. 
 • Eşitlenmiş cilt onu 
 • Akne ve gözenek görünümünde azalma sağlar. 

C Vitamini Serum Kullanımı 

Enerji dolu cilt görünümünün arkasında C etkisi yatar! Canlılık veren bu güçlü etkiyi cildinizde  deneyimlemek mutlu bir gülümsemeyi beraberinde getirecektir. Günlük hayatımızda çevresel etkiler  neticesinde yorgun görülebilen cilde, ihtiyacı olan bakımı sunarak cilt bakım rutininize ekleyeceğiniz  C vitamini serumunu düzenli kullanım ile yukarıda da belirttiğimiz gibi birden çok etki elde etmek  mümkün.  

Skin Atelier Total C Serum ile ışıltınız her daim sürsün! 

Total C Serum nedir? 

İçeriğindeki, patentli STAY-C® 50 ile serbest radikallere karşı tam koruma! Bileşenindeki glutatyon ve  arbutin ile sinerjik bir çalışma ile antioksidan etkisini maksimize ederek cildinizdeki yenilenme ve  onarımın tadını çıkarın. Tüm cilt tipleri için uygun olan Skin Atelier Total C Serum ile daha dolgun  daha sıkı bir görünüm sunar. Normal cilt pigmentasyonunu değiştirmeden koyu lekelerle mücadele  ederken, ciltte oluşan sivilce ve yara izlerine karşı tam onarım sağlar. Leke Tedavisi Cilt Bakımında C Vitamini Etkisi ile yenilenen bir cilt Skin Atelier'de!

Yükleniyor...