Cilt Lekeleri Nedenleri

Cilt Lekeleri Nedenleri
Cilt lekeleri, cilt tonu eşitsizlikleri açıktan koyu birçok tonlamada olabilmektedir. Bazen bizlerin cilt kaygısını çokça artıran bu lekelerin altında onlarca sebep yatmaktadır. Cildimizdeki bu eşitsizlikler dengesiz melanin düzeyinden de kaynaklanmaktadır. Melanin cildimize rengini verirken artış ve azalışlar açık ya da koyu lekelenmelere sebep olabilmektedir.

Cilt Lekeleri Neden Oluşur?

Cilt lekeleri, cilt tonu eşitsizlikleri açıktan koyu birçok tonlamada olabilmektedir. Bazen bizlerin cilt kaygısını çokça artıran bu lekelerin altında onlarca sebep yatmaktadır. Cildimizdeki bu eşitsizlikler dengesiz melanin düzeyinden de kaynaklanmaktadır. Melanin cildimize rengini verirken artış ve azalışlar açık ya da koyu lekelenmelere sebep olabilmektedir. Bu noktada gerekli bakım ve tedavi için lekenin derinliği oldukça önemlidir. Yoğun derecede güneş ışınları etkisinde kalmak, melanin düzeyini etkileyerek lekelenmelere yol açabilir.

Cilt tonu eşitsizliklerini çeşitlendirecek olursak;

  • Kızarık Ciltler
  • Koyu ve Açık Tonlar
  • Güneş Lekeleri
  • Yaş Almaya Bağlı Lekeler
  • Akne Sonrası Dönem Lekeleri
  • Hiperpigmentasyon
  • Gebelik/Doğum Lekeleri
  • Bazı Sistematik Hastalıklar
  • Genetik Faktörler

Cilt Lekelerine ne iyi gelir? 

Evet, birçok kişi tarafından en çok merak edilen soru cilt lekeleri için tedavi veya cilt lekelerine iyi gelecek sağlıklı görünüm elde edecek bakım tekniklerinin neler olduğudur. Cilt tonu eşitsizlikleri için elbette yaşam tarzımızda da değişiklikler yapmamız gerekecektir. Cildimizin daha aydınlık daha sağlıklı görünmesi için beslenme-su tüketimi ve uyku düzenimize dikkat etmemiz çok faydalı olacaktır. Zararlı güneş ışınlarına karşı cildimizi korumamız, nem oranını dengede tutmamız için nemlendirici gerekmektedir. Cilt tonu eşitleme sürecinde kullanacağınız bakım ürünlerinin içeriğine muhakkak göz atmanızı tavsiye ederiz. Lekelenmeler için doğru bakım ürünleri etkili sonuçlar almanız konusunda yardımcı olacaktır. Güneş korucu bir krem ve C vitamini kullanımı hiperpigmentasyon yaşayan bireylerde oldukça yüksek etki sağlayacak olup bu noktada içeriği ile fark yaratan Skin Atelier Total C Serum’umuzu ve Skin Atelier Sun Defense SPF30 güneş koruyucumuzu incelemeyi unutmayın!

Cilt tonu eşitleme sürecinizde Skin Atelier Radiance Effect Serum’umuz ve Radiance Effect Cream her zaman yanınızda!

Radiance Effect Serum ve Radiance Effect Cream Nedir? 

Cilt lekelenmeleri için terapi ve tedavilere ek olarak evde uygulayacağımız cilt bakım ürünleri de vardır. Uygulayacağınız bu bakım ürünleri etkili sonuçlar almanız konusunda sizi destekleyecektir. Hatırlatmak gerekir ki cilt tonu eşitsizlikleri sabır ve düzen gerektirmektedir. Uygulayacağınız ürün içeriklerinin temiz ve hedeflenen bakıma uygun olması pürüzsüz, parlak ve canlı bir cildi beraberinde getirir.

Skin Atelier Radiance Effect Serum ile derinin daha derin noktalarına nem taşıyacak; cildinizin doğal savunma bariyerini güçlendireceksiniz! İçeriğinde ki Trenexamic ile lekeye penetre olup hücreler arası melanin transferi üzerinde ciddi etkiler ortaya koyar. Bu etkisi ile lekelerin koyulaşması engellenirken yeni oluşumlara karşı savaş açar. Niacinamide oranıyla koyu leke görünümü yerini parlak bir cilde bırakacaktır. Bir diğer formül bileşeni olan Glutatyan koyu lekelerin açılımını sağlayarak cilt tonu eşitlemesinde yüksek sonuçlar ortaya koyar.

Skin Atelier Radiance Effect Cream ile cildinizin oksijenasyonunu artırarak yenilenmenin ve güçlü bir cildin keyfine varın! İçeriğinde bulunan bitkisel bileşenlerden Alpha Arbutin ve Niacinamide ile güneş ışınlarının zararlı etkileri ve yaş almaya bağlı leke oluşumunun önüne geçilirken, lekeye penetre olan Trenexamic ile koyulaşmanın önüne geçilir. Formülün diğer bileşenleri ile cilt nemini dengeler kan akışını hızlandırır ve sağlıklı bir cilt bakımı sunar.

Daha eşit daha parlak ciltler için Skin Atelier her daim yanınızda!

Yükleniyor...