Glutatyon Nedir?

Glutatyon Nedir?
“Glutatyon nedir?”sorusuna son yıllarda daha çok yanıt aranarak, birçok kişi tarafından araştırılmaktadır. Antioksidanlar arasında baş tacı olan, faydalarının saymakla bitmediği böylesine özel bir bileşen vücudumuzda neler yapıyor? Genel sağlık yapısında ve ciltte ne tür etkileri, faydaları ve destekleri var; bu konuların hepsi oldukça önemli olmakla beraber kullanımı da bir o kadar önemlidir.

“Glutatyon nedir?”sorusuna son yıllarda daha çok yanıt aranarak, birçok kişi tarafından araştırılmaktadır. Antioksidanlar arasında baş tacı olan, faydalarının saymakla bitmediği böylesine özel bir bileşen vücudumuzda neler yapıyor? Genel sağlık yapısında ve ciltte ne tür etkileri, faydaları ve destekleri var; bu konuların hepsi oldukça önemli olmakla beraber kullanımı da bir o kadar önemlidir. Glutatyon, 3 aminoasitin; glisemin, glisin ve sistein’in bir araya gelmesi ile hücrelerde oluşmaktadır. Hücrelerde bulunan mitokondrinin sağlıklı bir şekilde hücre içi çalışmalarını düzenlerken aynı zamanda serbest radikalleri toplayarak vücut içinde faydalı olacak şekilde sisteme dahil etmektedir. Böylece antioksidan yapısı ile hücrelerde ve vücutta oluşabilecek kanser,  otoimmun rahatsızlıklarının önüne geçmektedir. Bileşenin oynadığı rolün büyüklüğü ile pek çok kişi tarafından dikkat çekilmektedir. Eksikliğinin yaşanmaması, olası olumsuz sağlık koşullarının oluşmaması veya bu antioksidan bileşeninden maksimum şekilde yararlanmak elbette gerek tüketilen gıdalarla gerek takviyelerle gerekse cilde uygulanacak bakım ürünleriyle mümkün olacaktır.  Skin Atelier cildin en sağlıklı ve etkili olacak şekilde beslenmesi noktasında her daim danışanlarının yanında!

Glutatyon ne işe yarar?  

Vücudun kendi üretimi olan bu antioksidanın çalışma alanı oldukça geniştir. Gerek genel iç sağlığa etkisi gerek cilde etkisi bu antioksidanı daha da mucizevi bir bileşen haline dönüştürmektedir. Tam olarak hücre sağlığını koruyan hücrelerin sağlıkla çalışmasını sağlarken serbest radikalleri toplayarak karaciğerde yenilenmeye dönmektedir. Büyük bir çoğunluğu aktif halde çalışmaktadır. Standart değerlerin altına düştüğünde ise bir takım olumsuz sağlık durumlarına veya cilt kaygılarına yol açmaktadır.

Glutatyon Faydaları  

Vücuda olan etkilerinden söz ettiğimiz gibi aynı zamanda cilde de karşı göz alıcı bir etkisi olmaktadır.  Bu nedenle multi etkili bu güçten elbette faydalanmak önemli olacaktır.

Glutatyon cilde faydaları Skin Atelier uzmanları tarafından sizler için aşağıda listelendi.

  • Ciltte oluşan lekelenmeye karşı hareket geçerek koyu halkaların, koyu noktaların renklerini açmaktadır. Böylece glutatyon cilt lekeleri alanında da büyük bir uzmanlık ortaya koymaktadır.
  • Hücrelerde oluşan serbest radikaller tutma özelliği ile yaşlanmaya sebep olan oksitlenmenin önüne geçerek daha aydınlık, parlak ve genç bir görünümü destekler.
  • Cilt yüzeyinde ve içeriden bir detoks etkisi yaratacak beraberinde ise glutatyon cilt beyazlatma cilt tonu eşitleme ve aydınlık görünüm sağlama aktive olur.
  • Akneli veya akne kaygısına meyilli cilt tiplerin oluşan akne- sivilceleri ve ardından oluşan akne izlerini düzenleyerek cildin iyileşme sürecine katkı sağlamaktadır.

Genel itibari ile glutatyon cilt bakımı süreçlerinin de yıldızı olmayı sürdürmektedir. Özellikle son yıllarda cilt bakımı noktasın daha etkili bileşenler, daha kalıcı sonuçlar alınabilecek devam ürünleri ve doğrudan uzman ellerde yapılacak bakımlarda kısacası bütünüyle bakım süreçlerinde kişiler içeriklere ve bileşenlere oldukça dikkat etmektedir. Bunun nedeni ise cildin yanlış veya işlevsiz ürünler ile beslenmesi neticesinde farklı cilt kaygılarına yol açmalarıdır. Bu sürecin en sağlıklı şekilde atlatılması ise temiz ve doğru formüller ile olacaktır. Glutatyon leke tedavisi uygulamalar sıklıkla tercih edilebilirken bun uygulamalar muhakkak uzmanlar tarafından alınmalıdır. Ayrıca hali hazırda vücut içerisinde bulunmakla beraber glutatyon içeren besinler aracılığıyla veya glutatyon takviyesi kullanımı ile vücutta desteklenebilir.

En İyi Glutatyon 

Antioksidan olan bileşenin cilt üzerindeki etkileri ile beraber birçok cilt bakım ürünü bileşeninde yerini almıştır. Ev devam ürünlerinde, kullanılan cilt bakım ürünlerinde içerik oldukça önemlidir.  Hedeflenen kaygıya tam olarak etki etmeli ve kalıcı çözümler ortaya koymalıdır. Örneğin sıklıkla tercih edilen glutatyon serum cilt üzerinde oldukça etkili sonuçlar doğuracaktır. Glutatyon serum faydaları oldukça bütünseldir. Cilt genelinde bir iyileşme sağlayarak cildi aydınlatır, yatıştırır ve genç görünümü destekleyerek antiaging (yaşlanma karşıtı) etki ortaya koyar.

Skin Atelier yıllardır kümülatif olarak artırdığı uzmanlık bilgisi ile ürünlerinde en sağlıklı ve etkili içerikleri bir araya getirmektedir.

Glutatyon Serumu  

Skin Atelier özel formüllerin olan Total C Serum ve Radiance Effect Serum bileşenindeki glutatyon  dengesi ile formül harmonisi sağlanmış böylece kalıcı sonuçlar için en etkili çözüm hedeflenmiştir. Cilt bakımı yapılırken cilt beslenmektedir. Doğru içerikle beslemek sağlıklı sonuçlar doğuracaktır.  Total C kanıtlanmış etkisi ile glutatyon tedavisi veya bileşenindeki antioksidan özelliği ile cilt lekelerinin, akne izlerinin önüne geçerek cildi aydınlatır ve daha canlı bir görünüm sağlar. Glutatyon cilt bakımı süreçlerine bir diğer Skin Atelier imzası ise Radiance Effecet Serum olmaktadır.  Etkin bileşeni ile hücreler arası melanin transferinin önüne geçerek lekelerin eşitlenmesini sağlar aynı zamanda olası leke oluşumunun önüne geçer!

Sağlıkla parlayan ciltler Skin Atelier’de!

Yükleniyor...